• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

7 marca br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Kobylinie odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, w którym udział wzięli młodzi pasjonaci pożarnictwa z terenu naszej gminy. Inicjatywa ta ma na celu promowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Służy popularyzowaniu wśród młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji straży pożarnej. Branżową Szkołę I stopnia w Kobylinie reprezentowali następujący uczniowie: Piotr Jasiński, Konrad Sikora, Krzysztof Perz, Anna Łopaczyk, Miłosz Appelt, Mateusz Polny, Bartosz Szulc oraz Mateusz Gościniak.

Jest nam niezmiernie miło pochwalić się, że Ania Łopaczyk z kl. IIa zajęła 2. miejsce. Serdecznie gratulujemy osiągniętego wyniku i życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym!

• V Powiatowe Targi Edukacyjne i Targi Pracy w Krotoszynie - 6.03.2024 r.

Z całego serca dziękujemy Staroście Krotoszyńskiemu, panu Stanisławowi Szczotce, Naczelnikowi Wydziału Edukacji Kultury i Sportu, panu Przemysławowi Wójcikowi, za życzliwość i zaproszenie do udziału w przedsięwzięciu, Burmistrzowi Kobylina, panu Tomaszowi Lesińskiemu, Przewodniczącemu Rady Miejskiej w Kobylinie, panu Piotrowi Chlebowskiemu, za serdeczne wsparcie. Podziękowania kieruję do pań Elżbiety Sulikowskiej i Sylwii Witkowskiej z Hufca Pracy w Krotoszynie za ogromny wysiłek organizacyjny oraz do niezawodnej, szkolnej drużyny reprezentacyjnej – Ani Łopaczyk, Mateusza Gościniaka, Tobiasza Jędrkowiaka i Jana Haremzy. Kochani, jesteście Wielcy!

Katarzyna Jackowska, Dyrektor Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie

• DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2024

6 lutego 2024 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Kobylinie oraz Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie kolejny raz uczestniczyli w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym dniu rozpoczął się cykl zajęć przeprowadzonych przez panią M. Goryniak – pedagoga szkolnego, organizatora przedsięwzięcia, gdyż odpowiedzialność za mądre korzystanie z mediów społecznościowych jest niezwykle ważna, 24 godziny na dobę, codziennie. Wiemy, że nieodpowiedzialne ich używanie może prowadzić do uzależnienia oraz konsekwencji prawnych, które wielokrotnie były uświadamiane zebranym na spotkaniu. Prowadząca wskazała na zagrożenia w internecie, także symptomy uzależnienia oraz na bardzo ważną grupą czynników chroniących przed zbyt intensywnym korzystaniem z sieci, na którą mamy wpływ, przypomniała uczniom o bezpłatnym telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111, z którego mogą korzystać siedem dni w tygodniu (także w dni świąteczne). Pedagog zapewniła uczniów, że nigdy nie są sami i zawsze są osoby gotowe do pomocy, przygotowała da młodzieży broszurki z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa w sieci, jak unikać zagrożeń, gdzie można zadzwonić w każdej trudnej sytuacji, co powinni wiedzieć sprawca i świadek . Na potwierdzenie włączenia się w obchody DBI 2024 uczniowie otrzymali naklejki, które umieścili, jako widoczny element swojego ubrania. Z uwagi na dużą liczbę młodzieży, dzięki życzliwości Dyrektor GOK w Kobylinie – p. A. Rowickiej pierwsze zajęcia dla wszystkich odbyły się w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kobylinie, a w niektórych klasach zajęcia warsztatowe kontynuowano w szkole. O nagłośnienia na spotkaniu zadbała pani J. Grzesiak. Dziękujemy!

Finałem przedsięwzięcia było ogłoszenie wyników konkursu profilaktycznego
            pt. „Bądź bezpieczny w sieci – korzystaj mądrze!”. Uczniowie, biorący w nim udział odebrali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Dyrektorów szkół, za co serdecznie dziękujemy.
            Po przedłożeniu sprawozdania z działań DBI zarówno szkoły, jak i organizator otrzymali zaświadczenia.