• „Voice Poetica”

• 20 czerwca w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kobylinie odbył się II Powiatowy Konkurs Poezji Śpiewanej „Voice Poetica”. Organizatorem przedsięwzięcia była Szkoła Podstawowa w Kuklinowie przy współpracy z GOK w Kobylinie, a patronatem konkurs objął Starosta Krotoszyński, Stanisław Szczotka. Na scenie wystąpili utalentowani, młodzi artyści z powiatu krotoszyńskiego. Branżową Szkołę I stopnia w Kobylinie reprezentowała Marika Nowacka, uczennica klasy I, która wykonała piosenkę „Bieszczadzkie anioły” z repertuaru zespołu Stare Dobre Małżeństwo.

• FESTYN - 5 CZERWCA 2022 r.

• Uczniowie i nauczyciele Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie zaangażowali się w dniu 5 czerwca 2022 r. w organizację miejsko – gminnego festynu z okazji Dnia Dziecka. Przygotowali dla dzieci ciekawe animacje. Szkolne fryzjerki miały pełne ręce roboty – wyplatały przepiękne, kolorowe warkoczyki, układały fryzury, wykonywały tatuaże i malowały buzie. Zaoferowaliśmy też milusińskim tosty, napoje, słodycze, a uczeń Szymon Flak zachęcił do przejażdżek kucykiem i na koniu.

• III Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki w Krotoszynie

• W czwartek, 9 czerwca w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie odbył się III Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki w Krotoszynie. Branżową Szkołę I stopnia w Kobylinie reprezentowała Marika Nowacka, uczennica klasy I. Cieszymy się, Mariko, że podjęłaś wyzwanie i mogliśmy na Ciebie liczyć! Serdecznie dziękujemy!

• EGZAMINY W BRANŻOWEJ SZKOLE

• Dwudziestu uczniów klas trzecich Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie przystąpiło w dniu 7 czerwca 2022 r. do egzaminu podsumowującego ich dotychczasową naukę zawodu. Odbywał on się w systemie zdalnym: zdający wypełniali testy w wersji elektronicznej przygotowane przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. To pierwsza, teoretyczna część egzaminu. Do etapu praktycznego przystąpią w wyznaczonych w zależności od zawodu ośrodkach egzaminacyjnych.

Pozostałych 23 naszych trzecioklasistów zdawało egzaminy praktyczne i teoretyczne pod egidą krotoszyńskiego Cechu Rzemiosł Różnych. Od tego roku przystąpienie do egzaminu warunkuje ukończenie szkoły. O wynikach uczniowie zostaną poinformowani 31 sierpnia 2022 r.

• Dzień Dziecka

• Dzień Dziecka klasa IIIb z Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie wraz z wychowawcą spędziła na wycieczce rowerowej. Wyruszono na wspólne biesiadowanie nad zalewem w Jutrosinie. Trasa wiodła przez malownicze wioski naszej okolicy. Pierwszy odpoczynek był nad stawem w Długołęce. Pogoda dopisywała. Nastroje uczestników były wyśmienite. Na miejscu podziwialiśmy urokliwy krajobraz wokół jutrosińskiego zbiornika. Wspólnemu grillowaniu towarzyszyły rozmowy o szkolnych przygodach i planach na przyszłość. Nabraliśmy nowe siły i energię na drogę powrotną. To była kolejna wspaniała okazja do integracji zespołu. /E. Sulikowska/

• Dzień Dziecka

• Sportowy Dzień Dziecka klasa IIIa z Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie wraz z wychowawcą spędziła na spływie kajakowym malowniczą rzeką Barycz. Wyprawa dostarczyła młodzieży dużo wrażeń, sprzyjała też integracji klasowej. Dopisała pogoda i wyśmienite nastroje uczestników.

• Konkursu recytatorski „Podróż przez twórczość Marii Konopnickiej”

W dniu 01.06.2022 rozstrzygnięto w Hufcu Pracy 15-2 w Krotoszynie etap eliminacji do  Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Podróż przez twórczość Marii Konopnickiej”. Zadaniem konkursowym było nagranie filmiku z recytacją dowolnego utworu autorki. W ocenie prezentacji pod uwagę brano oryginalność interpretacji, dojrzałość artystyczną, zrozumienie i przekaz treści, a także operowanie środkami wyrazu, takimi jak: mimika, gest, ruch, dykcja. Ważnym elementem oceny była także pomysłowość aranżacji, kostiumy, choreografia oraz umiejętności sceniczne.

Do etapu hufcowego zgłosiło się siedmiu uczestników. Spośród nagrań, które zostały przesłane  komisja konkursowa wytypowała zwycięzcę oraz kolejne dwa miejsca na podium. Pierwsze miejsce swoją recytacją utworu pt. „Czym jesteś?” zapewniła sobie Julia Nabzdyk, uczennica trzeciej klasy Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie i to ona będzie reprezentowała naszą jednostkę na etapie wojewódzkim konkursu. /na podstawie informacji z HP w Krotoszynie/

• Nagrodzono wybitnych sportowców z Gminy

Piątek, 27 maja 2022

Podczas sesji Rady Miejskiej w Kobylinie, odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień przyznawanych przez Burmistrza Kobylina sportowcom, reprezentującym naszą Gminę w różnych dyscyplinach, zarówno na terenie kraju, jak i poza jego granicami. Wśród nagrodzonych sportowców wielu uczniów naszej szkoły: Anita Maleszka, Wirginia Roszek, Weronika Szafraniak, Maksymilian Klejewski. GRATULUJEMY