• SŁONECZNY DZIEŃ W STOLICY DOLNEGO ŚLĄSKA

          • Wspaniała pogoda przywitała uczniów I klasy Branżowej Szkoły I stopnia w pięknym Wrocławiu, którzy pod czujną opieką ojca Noe, pani M. Goryniak oraz rodzica - pani A. Kościelnej dzielnie przemierzali ulice miasta. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzania Ostrowa Tumskiego – najstarszej zabytkowej części miasta, Następnym punktem wyprawy była gra miejska, która odbywała się w okolicach Starego Miasta, sprzyjając integracji zespołu klasowego. Podczas poszukiwań uczniowie w grupach musieli zrealizować zakodowane zadania, umożliwiły im one przejście do kolejnych zmagań i jednocześnie poznawanie miasta. Po zakończeniu gry każdy cieszył się wolnym czasem, który przeznaczył na zakup pamiątek oraz posiłek. Następnie wyruszyliśmy do Sky Tower. Po drodze podziwialiśmy Operę Wrocławską, inne niesamowite budowle, spotykając także krasnoludki. Najwięcej utrwalił na zdjęciach Bartek Idziak. W „Kolejkowie” zachwycaliśmy się miastem miniatur. Przeniosło nas ono w podróż po znanych miejscach Śląska oraz Dolnego Śląska. Po wielokilometrowej pieszej wędrówce dotarliśmy do kina, gdzie odpoczęliśmy, oglądając film „Chłopi”, który nominuje do Oskara. Finałem naszej wycieczki była Hala Stulecia, obok której podziwialiśmy kolorowy pokaz fontann w rytm utworów G. Bizeta „Carmen”, uwertury L. Beethovena, P. Czajkowskiego z baletu „Dziadek do orzechów”. Fakt zadowolenia młodzieży z wycieczki podkreśla treść sprawozdań, które napisała po powrocie: „…Gra miejska we Wrocławiu była bardzo fajna, dlatego że mogliśmy poznać Wrocław… Było to niesamowite przeżycie, widząc Wrocław w pomniejszonej wersji… Nominowany do Oskara film „Chłopi” wzbudził naszą ciekawość… jednocześnie tyle kolorowych fontann. Piękna sceneria z muzyką w tle pozytywnie zadziwiła wszystkich… Podsumowując, wycieczka była niesamowita i na pewno zapamiętam ją do końca życia… Chętnie pojadę jeszcze raz, ale na kilka dni”. Zmęczeni, ale pełni pozytywnych emocji, bezpiecznie wróciliśmy do domów. /Małgorzata Goryniak/

          • Sukces uczennicy z klasy I

          • Uczennica klasy pierwszej Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie, Julia Wilińska, zajęła I miejsce w eliminacjach hufcowych do wojewódzkiego konkursu multimedialnego „Maurycy Mochnacki – obywatel Polski, wróg Moskwy” w Hufcu Pracy w Krotoszynie. Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do poznania wybitnych Polaków, kształtowanie postaw patriotycznych, rozwinięcie umiejętności twórczych, doskonalenie umiejętności pracy z programami multimedialnymi. Prezentacja Julki będzie brała udział w etapie wojewódzkim konkursu. Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

          • W podzięce za trud i serce …

          •             Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pierwszoklasiści pod kierunkiem wychowawczyni, pani Małgorzaty Goryniak, zaprezentowali nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz emerytom program artystyczny w trakcie zorganizowanej przez Radę Rodziców uroczystości. Nie zabrakło wesołych dialogów z życia szkoły, wierszy, a uczennica klasy I, Valentyna Miz, wykonała dla gości piosenkę o nauczycielach w języku ukraińskim. Z ust dyrektora szkoły popłynęły słowa podziękowań za trud kształcenia i wychowywania oraz piękne życzenia dla zgromadzonych uczących i pracowników oświaty.  Prezydium Rady Rodziców reprezentowały panie Renata Turbańska i Katarzyna Nelle. Symboliczny bukiet kwiatów oraz piękna uroczystość były wyrazem serdeczności i życzeń dla nauczycieli, pracowników szkoły ze strony rodziców.  Dziękujemy z całego serca!

          • Spotkanie z podróżnikiem

          • 11 października wzięliśmy udział w spotkaniu z podróżnikiem, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Kobylinie. Pani przewodnik Marta Błaszczak opowiadała o Sri Lance. Było to jej wielkim marzeniem, by udać się w podróż do tego kraju, odkładała na to pieniądze. W końcu marzenie się spełniło –pani Marta wyjechała na pięciomiesięczną wyprawę na wyspę Cejlon. Podczas spotkania w GOKu opowiadała o swoich przeżyciach, co jadła, gdzie nocowała, jak wyglądała podróż. Pokazywała dużo zdjęć i filmów. Zaciekawiły nas też jej relacje o herbacie, o potrawach z owoców morza, zwyczajach żywieniowych - zupełnie innych od naszych. Wielkie wrażenie wywarły na niej spotkania ze słoniami i piękną cejlońską przyrodą. Dzięki pani Marcie bardzo miłe spędziliśmy środowy wieczór, przenosząc się wyobraźnią do egzotycznego kraju. Serdecznie dziękujemy pani Annie Rowickiej za zaproszenie.

          • Dzień Chłopca w Branżowej Szkole I stopnia w Kobylinie

          • W ostatnich dniach września Branżowej Szkole I stopnia w Kobylinie obchodzono Dzień Chłopaka. Samorząd Uczniowski aktywnie przystąpił do organizacji tego święta. Przede wszystkim nie zabrakło życzeń.

            Uczennice z klas pierwszych przygotowały dekoracje i życzenia, które zamieściły na szkolnej gazetce. Natomiast dziewczyny ze starszych klas przygotowały słodkości. W tajemnicy przed swoimi kolegami upiekły babeczki, którymi poczęstowano wszystkich chłopców w szkole. Chłopcy byli mile zaskoczeni. Wesoło spędzili czas, spożywając przygotowane słodkości.

             Dodatkowo, indywidualnie w klasach, wręczano upominki oraz wspólnie biesiadowano.

          • Europejski Dzień Języków

          • Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie - to najważniejsze przesłanie w Europie każdego 26 września, ogłoszonego przez Radę Europy – Europejskim Dniem Języków. Z tej okazji w naszej szkole przeprowadzono wiele rozmów o korzyściach płynących z nauki języków obcych oraz zaproponowano uczniom udział w grach i zabawach ukazujących różnorodność językowo – kulturową w Europie. Podsumowaniem obchodów wydarzenia było nauka piosenki „The Lion Sleeps Tonight”.

          • Kotłownia gazowa w Branżowej Szkole I stopnia w Kobylinie

          • W sezonie wakacyjnym w Branżowej Szkole I stopnia w Kobylinie trwały prace związane z modernizacją systemu grzewczego. Gmina Kobylin sfinansowała wymianę kotła węglowego, montaż gazowego i remont kotłowni. Dwa kotły o mocy 35 kW będą źródłem ciepła dla szkoły. W budynku zainstalowano też zawory zasilające wraz z głowicami termostatycznymi oraz wymieniono dwa grzejniki. Cała inwestycja miała na celu podniesienie funkcjonalności szkoły, a także względy ekologiczne i ekonomiczne. Powyższe zadanie zostało wykonane przez firmę ŁUKASZ BRANDT PHU z Krotoszyna.
            Na odbiorze obecni byli: Zastępca Burmistrza Mirosław Sikora, Naczelnik Wydziału Inwestycji, Rozwoju i Ochrony Środowiska Anita Danielczyk, Dyrektor Branżowej Szkoły Katarzyna Jackowska, wykonawca Łukasz Brandt, inspektor nadzoru Krystian Mroczkowski oraz kierownik budowy Łukasz Kalinowski. Wartość inwestycji to koszt: 141.365,28 zł.