• Regionalne Zawody Lekkoatletyczne

• W czwartek 15.09.22 r. w Ostrzeszowie odbyły się Regionalne Zawody Lekkoatletyczne.

Zawody przeprowadzono na Stadionie Lekkoatletycznym im. Janusza Kusocińskiego w Ostrzeszowie w kategoriach dziewcząt i chłopców w konkurencjach 1️⃣0️⃣0️⃣m, 2️⃣0️⃣0️⃣m, 4️⃣0️⃣0️⃣m, skoku w dal z rozbiegu, skoku w dal z miejsca oraz rzucie piłką lekarską.🤾‍♀️

Uczennica pierwszej klasy Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie, Dominika Miterska, w biegu na 100 m zajęła I miejsce, jej szkolna koleżanka, Zuzanna Szperlik w skoku dal uplasowała się na III miejscu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie Ogólnopolskim. 👏

• Akcja lato 2022 Hufiec Pracy w Krotoszynie.

•             W tym roku po raz kolejny zorganizowana została „Akcja Lato”. Uczestnikom zostały zaproponowane zajęcia zorganizowane prze jednostkę w ramach letniego wypoczynku. Uczestnicy chętnie wzięli udział w tworzeniu multimedialnej prezentacji dotyczącej Solidarności Walczącej oraz w akcji „Odkręcamy wakacje”. Dwie uczennice Branżowej Szkoły I stopnia otrzymały wyróżnienia za zaangażowanie w przedsięwzięciach:

Amelia Nowacka - nagroda za prezentację multimedialną „Solidarność Walcząca”,

Aleksandra Wałkowska  - nagroda za ciekawą, tradycyjną pocztówkę z wakacji.

• Pierwszy dzień września

• 1 września odbyła się w Branżowej Szkole I stopnia w Kobylinie uroczystość inauguracji nowego roku szkolnego 2022/2023. W wyniku rekrutacji utworzono dwie klasy pierwsze. Do szkoły będą też uczęszczać uczniowie z Ukrainy. Trzecioklasistów czeka trudny rok kończący się egzaminami zawodowymi. W dalszym ciągu realizujemy projekt „Kobyliński Uczeń Zawodowiec”, zachęcając uczniów do udziału w praktykach zawodowych, kursach molekularnym czy prawa jazdy B i T.

Tego samego dnia o godz. 19.00 młodzież i nauczyciele wzięli udział w lokalnym capstrzyku upamiętniającym 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej.