• Agata Mroczek na podium!

• Dnia 13.05.2022 w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 3 im. Jana Pawła II odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Fryzjerski pod patronatem Starosty Krotoszyńskiego pana Stanisława Szczotki. Tegoroczny temat przewodni to "Lata 50. Pin-up girl". Udział mogli wziąć uczniowie szkół o profilu fryzjerskim. Branżową Szkołę I stopnia w Kobylinie reprezentowały utalentowane adeptki zawodu fryzjerskiego, uczennice z klasy III – Sandra i Agata. W wyniku zaciętej rywalizacji II miejsce zdobyła Agata Mroczek. Nagrody ufundował Powiat Krotoszyński. Serdecznie gratulujemy!

• Eliminacje do półfinału Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej w Hufcu Pracy 15-2 w Krotoszynie

• W dniu 25.05.2021 wychowawcy Hufca Pracy 15-2 w Krotoszynie przeprowadzili eliminacje do półfinału Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP. Spośród pięciu kategorii konkursowych największą popularnością cieszyła się kategoria - soliści. Nagrania uczestników napływały drogą elektroniczną, po czym komisja zakwalifikowała do udziału w eliminacjach 3 wykonawców, którzy mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności na żywo w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Kobylinie.

Repertuar był bardzo zróżnicowany, dowolność w wyborze utworów oraz interpretacja sprawiły, że uczestnicy mogli poczuć się swobodnie i zaprezentować własny przekaz. Komisja konkursowa jednogłośnie pierwsze miejsce przyznała uczestniczce Adriannie Biedermann uczennicy Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie i to ona będzie reprezentować naszą jednostkę na etapie półfinałowym. Drugie miejsce zajęła Marika Nowacka, również uczennica kobylińskiej szkoły branżowej. Obecna sytuacja na świecie, a zwłaszcza u naszych wschodnich sąsiadów, pokierowała moim wyborem - mówi zwyciężczyni Adrianna Biedermann o wykonywanej piosence  - chciałam w ten sposób wyrazić wsparcie dla wszystkich dotkniętych wojną.

Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone dyplomami oraz bonami podarunkowymi ufundowanymi przez Wielkopolską Wojewódzką Komendę Hufców Pracy w Poznaniu.  Wszystkim biorącym udział dziękujemy za zaangażowanie oraz zachęcamy do rozwijania swoich talentów. S.Witkowska

• AKCJA ŻONKILE - ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ!

Uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie upamiętnili rocznicę powstania
            w getcie warszawskim, włączając się w akcję Żonkile.
            19 kwietnia był dniem wolnym od zajęć edukacyjnych, więc lekcje podejmujące wymieniony temat zostały zrealizowane na j. polskim w dniach 20 - 21.04.2022 r. Tematem przewodnim tegorocznej akcji była miłość. Na podstawie przeżyć M. Edelmana – jednego z przywódców zastanawialiśmy się, czym była miłość w getcie warszawskim, zarówno ta rodzicielska,do przyjaciół, jak i romantyczna. Młodzież próbowała odpowiedzieć na wiele pytań, m.in. dotyczących emocji, jakie towarzyszyły wydarzeniom. W trakcie oglądania filmu poznała historię warszawskiej społeczności żydowskiej, pogłębiła wiedzę na temat II wojny światowej, zagłady oraz powstania w getcie warszawskim.Uczniowie na znak, że #ŁączyNasPamięć przypięli papierowe żonkile, które wykonali. Są one znakiem akcji i symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję, a związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej.
            W każdą rocznicę Powstania w Getcie Warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby, a sam również co roku 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów - często były to właśnie żonkile. Niech towarzyszą nam słowa M. Edelmana „Nienawiść jest łatwa. Miłość wymaga wysiłku i poświęcenia”.                                                                                                                          /Małgorzata Goryniak/