• Konkurs „Najsprawniejszy w zawodzie – fryzjer” w Hufcu Pracy w Krotoszynie

• Dnia 15.03.2022 roku, wychowawcy HP 15-2 w Krotoszynie przeprowadzili  konkurs „Najsprawniejszy w zawodzie 2022” w kategorii fryzjer. W konkursie udział wzięły tegoroczne absolwentki  szkół branżowych współpracujących z naszą  jednostką.  Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy i umiejętności fryzjerek - uczennic z klas trzecich i za razem wyłonienie najlepszej uczestniczki, która będzie reprezentowała jednostkę podczas etapu wojewódzkiego konkursu. Przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w dwóch etapach. Pierwszym etapem było sprawdzenie wiedzy teoretycznej testem składającym się z 30 pytań.  W tegorocznym konkursie udział wzięło 12 uczestniczek, z których do części praktycznej  wyłoniono 3 osoby.

Po  przedstawieniu reguł konkursu przystąpiono do części praktycznej, w której uczestniczki miały za zadanie wykonanie dowolnej fryzury wieczorowej .  Przewidywany czas na  wykonanie tego zadania 50 min okazał się wystarczający dla uczestniczek. Ocenie podlegała estetyka wykonania, zwinność, porządek na stanowisku pracy oraz efekt końcowy wykonanego zadania. Po upływie regulaminowego czasu, komisja przystąpiła do oceny zadania. W wyniku konsultacji poszczególnych ocen została wyłoniona zwyciężczyni tegorocznego konkursu, którą  jednogłośnie została Sandra Maleszka  ze Szkoły Branżowej I stopnia w Kobylinie i to ona będzie brała udział w eliminacjach do etapu wojewódzkiego. Wszystkim bardzo dziękujemy za udział, a zwyciężczyni życzymy powodzenia  na dalszym etapie  konkursu. Uczestniczki otrzymały dyplomy oraz nagrody w formie bonów podarunkowych, sfinansowane przez Wielkopolską Wojewódzką Komendę OHP. /S.Witkowska/

• ŚWIĘTO MATEMATYKI I LICZBY PI

• W piątek 11 marca uczniowie klasy pierwszej Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie obchodzili święto matematyki i liczby Pi. Z tej okazji przygotowano informacje o nieskończonej liczbie Pi, której święto przypada na dzień 14 marca. Uczniowie ustawili się w ciąg kolorowych liczb, będący kolejnymi cyframi rozwinięcia dziesiętnego tej liczby.  Odczytano wiersz Wisławy Szymborskiej:

Podziwu godna liczba Pi
            trzy koma jeden cztery jeden.
            Wszystkie jej dalsze cyfry też są początkowe,
            pięć dziewięć dwa ponieważ nigdy się nie kończy.
            Nie pozwala się objąć sześć pięć trzy pięć spojrzeniem
            osiem dziewięć obliczeniem
            siedem dziewięć wyobraźnią…

Dalszy ciąg świętowania był okazją do wspólnej zabawy przy grach planszowych. Postanowiliśmy rozwijać umysł i logiczne myślenie w formie zabawy. Uczniowie mieli okazję zagrać w swoje ulubione gry planszowe, które w większości sami przynieśli do szkoły.

Wydarzenie to było świetną rozrywką i elementem integracyjnym całej klasy. /E.Sulikowska/

• NIKODEM NA PODIUM W KONINIE

• Nikodem Szymankiewicz   reprezentował krotoszyński hufiec w  wojewódzkim konkursie informatycznym  w Koninie, gdzie zajął drugie miejsce spośród 19  osób biorących udział. Jest bardzo wysoka lokata na szczeblu wojewódzkim. Tym bardziej jesteśmy bardzo zadowoleni i gratulujemy.

• KOLEJNY SUKCES ALEKSANDRY I NIKODEMA

• "Nikodem Szymankiewicz i Aleksandra Wałkowska z Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie  zdobyli I miejsce w konkursie wiedzy o zawodach. Organizatorem konkursu było Młodzieżowe Centrum Kariery w Krotoszynie. Serdecznie gratulujemy!"