Lećcie wysoko, w kierunku swoich marzeń!
26 czerwca 2026 r.,podczas uroczystej akademii podsumowującej rok szkolny, pożegnaliśmy absolwentów Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie. Miała ona miejsce w sali kobylińskiego Gminnego Ośrodka Kultury.
Trzecioklasiści odebrali świadectwa, nagrody za wzorowe zachowanie, wyniki w nauce oraz osiągnięcia zawodowe. Wyróżniono też najpracowitszych uczniów z klas pierwszych i drugich. Rada Pedagogiczna, przy akceptacji Rady Rodziców, przyznała młodym aktywistom nagrody w kategoriach„ZŁOTA RĄCZKA”, „SZKOLNY AKTYWISTA”, „SZKOLNY EKSPERT IT” oraz za najwyższą frekwencję. Pani dyrektor pogratulowała wyróżnionym uczniom, podziękowała za serdeczną współpracę rodzicom kończącym pracę w Prezydium Rady Rodziców – paniom Katarzynie Nelle, Anicie Kościelnej, nauczycielom rozstającym się ze szkołą - pani Jolancie Tadaszak i Teresie Grobelnej. Gorące słowa podziękowań i gratulacje skierowała również do państwa Marii i Sławomira Furmankiewiczów, rodziców Zuzanny, pana Mirona Machowicza, taty Marcina, pani Agnieszki Kwiatkiewicz, mamy Barbary, Rafała Twardowskiego, taty Moniki.
Uroczystość zaszczycili wyjątkowi goście: Burmistrz Kobylina, pan Tomasz Lesiński, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kobylinie, pani Anna Rowicka, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego w Krotoszynie, pani Daria Szpurtacz, wychowawczynie Hufca Pracy 15 – 2 w Krotoszynie, panie Sylwia Witkowska i Arletta Kowalewicz.Z ust pani Katarzyny Jackowskiej popłynęły do nich wyrazy wdzięczności za życzliwą współpracę oraz wspieranie działań wychowawczych i edukacyjnych szkoły.
WychowawczynieHufca Pracy 15 – 2 w Krotoszynieprzekazały najaktywniejszym uczestnikom nagrody i podziękowały za całoroczną współpracę. Ogrom miłych słów popłynął do młodzieży,dyrektora i nauczycieli z ust Burmistrza Kobylina, pana Tomasza Lesińskiego oraz przewodniczącej Prezydium Rady Rodziców, pani Katarzyny Nelle.
Monika Twardowska złożyła w imieniu absolwentów wzruszające podziękowania wszystkim nauczycielom i wychowawcom za lata nauki, cierpliwości i wsparcia, a Dawid Czerwiński i Marcel Maszkowski z klasy I życzyli swoim starszym koleżankom i kolegom, by „zawsze odnajdywali właściwy kierunek, podejmowali dobre decyzje i z odwagą realizowali swoje plany”.
Na końcu wychowawcy klas trzecich wręczyli wszystkim uczniom świadectwa.
Uroczystość przygotowała wychowawczyni klasy III, pani Małgorzata Goryniak. Rada Rodziców zaprosiła wszystkich gości i pracowników szkoły na poczęstunek.