REKRUTACJA ROZPOCZĘTA
Święto Liczby Pi w Branżowej Szkole I stopnia w Kobylinie
14 marca w Branżowej Szkole I stopnia w Kobylinie obchodzono Święto Liczby Pi. Uczniowie mieli okazję poznać ciekawe informacje i fascynujące ciekawostki dotyczące tej wyjątkowej liczby, która od wieków intryguje matematyków na całym świecie.
Po części teoretycznej przyszedł czas na rozwijanie logicznego myślenia i współpracy zespołowej. Uczniowie oddali się grom i zagadkom matematycznym, które nie tylko pobudzały ich intelekt, ale także sprzyjały integracji i dobrej zabawie.
Obchody Święta Liczby Pi były doskonałą okazją do połączenia nauki z rozrywką, a także do pokazania, że matematyka może być fascynująca i angażująca.
Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kilianem
Serdecznie dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Kobylinie za zaproszenie na niezwykłe spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kilianem. Miało ono na celu wspieranie rozwoju młodzieży w zakresie poznawania przyrody, kultury i tradycji innych krajów. Uczniowie mogli poczuć emocje, czar podróży dzięki zdjęciom i filmom jakie zaprezentował globtroter. Wysłuchali wiele fascynujących opowieści o życiu na Karaibach, żeglowaniu po nieznanych wodach i przygodach rodem z pirackich legend.
Podróże kształcą, dostarczają przeżyć i wzbogacają człowieka. Niech spotkanie z Piotrem Kilianem będzie zachętą do marzeń o małych i wielkich wyprawach, do poznawania nieznanego oraz zdobywania doświadczeń!
Konkurs wojewódzki „Sprawny w zawodzie- fryzjer”
Tegoroczna edycja wojewódzkiego konkursu fryzjerskiego, który odbył się
10 marca w salonie pani Anety Nowackiej w Kobylinie, przeprowadzona została pod inspirującym hasłem „Wojenne dziewczyny- fryzury lat 30/40”.
Uczestniczki konkursu miały do wykonania dwa zadania konkursowe. Pierwsze z nich polegało na wyciskaniu fal na mokro na główkach ćwiczebnych. Drugim zadaniem konkursowym było ułożenie fryzury na głowie modelki zgodnej z regulaminowym tematem „Wojenne dziewczyny - fryzury lat 30/40”. Ta konkurencja zmobilizowała uczestniczki do pobudzenia wyobraźni oraz małej podróży w czasie w celu szukania inspiracji do wykonania zadania. Każda z uczestniczek była bardzo zaangażowana w swoją pracę, a efekty przeszły nasze wcześniejsze wyobrażenia. Modelki, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zamieniły się w damy z tamtych lat. Hufiec Pracy w Krotoszynie reprezentowała Dagmara Nowacka, uczennica III klasy Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie. Dagmara zajęła III miejsce, czego serdecznie jej gratulujemy.
Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Wielkopolską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Poznaniu. Osobiście wręczyła je zastępca Wielkopolskiego Wojewódzkiego Komendanta OHP, pani Katarzyna Kamińska. Została również przyznana nagroda publiczności, której sponsorem była przewodnicząca komisji oraz właścicielka Studia Fryzjerskiego, pani Aneta Nowacka.
VI Powiatowe Targi Edukacyjne i Targi Pracy
12 marca 2025 roku w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ulicy Olimpijskiej w Krotoszynie odbyły się VI Powiatowe Targi Edukacyjne i Targi Pracy. Z dumą zaprezentowaliśmy tegorocznym ósmoklasistom naszą szkołę.
Z całego serca dziękujemy Staroście Krotoszyńskiemu, panu Pawłowi Radojewskiemu, Naczelnikowi Wydziału Edukacji Kultury i Sportu, panu Przemysławowi Wójcikowi, za życzliwość i zaproszenie do udziału w przedsięwzięciu, włodarzom Kobylina, panu Tomaszowi Lesińskiemu i pani Alicji Grzempowskiej, za serdeczne wsparcie. Podziękowania kieruję do pań Elżbiety Sulikowskiej, Katarzyny Chudej i Sylwii Witkowskiej z Hufca Pracy w Krotoszynie oraz do niezawodnej, szkolnej drużyny reprezentacyjnej – Moniki Twardowskiej, Zuzanny Furmankiewicz, Miłosza Appelta, Tobiasza Jędrkowiaka i Jana Haremzy za ogromny wysiłek organizacyjny.
Katarzyna Jackowska, Dyrektor Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie
Dzień Kobiet
„e-Lekcji z Sędzią”
26 lutego uczniowie klasy I i II uczestniczyli w interesującej „e-Lekcji z Sędzią” pod tytułem „Hejt, trolling i memy - o naruszeniu dóbr osobistych w Internecie z perspektywy prawa cywilnego i karnego”. Organizatorami wydarzenia byli Wielkopolski Kurator Oświaty, Sąd Apelacyjny oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.
Podczas spotkania poruszono kwestie bezpieczeństwa cyfrowego dzieci i młodzieży, ochrony dóbr osobistych, zamieszczania treści dotyczących innych osób, komentarzy na forach i w mediach społecznościowych, uprawnień do wykonywania fotografii i filmów z wizerunkiem innych osób oraz ich upubliczniania, tworzenia memów, komentowania filmów na TikToku, Instagramie, YouTube, trików socjotechnicznych stosowanych w trollingu społecznym, monetyzowanym i geopolitycznym.
„e-Lekcji z Sędzią”
26 lutego uczniowie klasy I i II uczestniczyli w interesującej „e-Lekcji z Sędzią” pod tytułem „Hejt, trolling i memy - o naruszeniu dóbr osobistych w Internecie z perspektywy prawa cywilnego i karnego”. Organizatorami wydarzenia byli Wielkopolski Kurator Oświaty, Sąd Apelacyjny oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
w Poznaniu.Podczas spotkania poruszono kwestie bezpieczeństwa cyfrowego dzieci i młodzieży, ochrony dóbr osobistych, zamieszczania treści dotyczących innych osób, komentarzy na forach i w mediach społecznościowych, uprawnień do wykonywania fotografii i filmów z wizerunkiem innych osób oraz ich upubliczniania, tworzenia memów, komentowania filmów na TikToku, Instagramie, YouTube, trików socjotechnicznych stosowanych w trollingu społecznym, monetyzowanym i geopolitycznym.
Archiwum Aktualności