"Dzień Dziecka w naszej szkole: rekreacyjnie i sportowo. Dziękujemy z całego serca Radzie Rodziców, zaangażowanym mamom, tatom i opiekunom za miłe chwile relaksu i kulinarne emocje!😘😘🌺🌸🌼🌻"
DZIEŃ DZIECKA
DZIEŃ SŁUŻB MUNDUROWYCH
W dniu 23 maja 2024 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Kobylinie oraz Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami:
policji – asp. sztab. panem Piotrem Szczepaniakiem Komenda Powiatowa Policji
w Krotoszynie oraz wojska – st. szer. panią Moniką Filipiak i bosmanem panem
Michałem Pietrzakiem z Centrum Rekrutacji Wojskowej w Kaliszu, którzy z ogromną pasją opowiadali młodzieży o ich pracy, przedstawili swoje codzienne obowiązki oraz przybliżyli wymagania, jakie trzeba spełnić, by zostać policjantem lub wstąpić w szeregi wojska, pokazali także filmiki z życia mundurowych. Młodzież miała również okazję zadawania pytań,
by dowiedzieć się więcej o pracy w policyjnym mundurze i wojsku. Udział zaproszonych gości w Dniu Doradztwa Zawodowego był nie tylko okazją do przedstawienia młodym ludziom ich służby, ale również szansą na pokazanie im, że policja, wojsko, to nie tylko m. in. praca
w zawodzie, interwencje, ale również praca społeczna, prewencja i edukacja. Funkcjonariusze zaprezentowali także młodzieży wymagania rekrutacyjne, sprzęt, który stosowany jest w ich służbie, jak prawidłowo go używać.Goście ocenili również prace konkursowe na temat: „Praca służb mundurowych – policji i wojska” wykonane przez młodzież:
I miejsce zajęła Milena Kajetańczyk – Szkoła Podstawowa w Kobylinie,
II miejsce - Julia Wilińska, III miejsce Julia Grzempowska – uczennice Branżowej Szkoły
I stopnia w Kobylinie.Pięknie dziękuję sponsorom nagród dla zwycięzców konkursu,
panu Karolowi Hałasowi Cukiernia - Mariola oraz panu Jakubowi Robakowskiemu
Weneckie Gary.Doświadczenia wyniesione z realizowanego przez funkcjonariuszy spotkania pozwalają wnioskować, że taka forma oddziaływań na młodzież sprzyja rozwojowi wiedzy dotyczącej poznawania zawodów i szczególnie przydaje się na zmieniającym rynku pracy. Brawa i skromne kwiatki wręczone przez uczniów stanowiły symbol wdzięczności za niełatwą pracę mundurowych. Być może któryś z uczestników spotkania zasili kiedyś szeregi policji lub wojska. /Organizator - M. Goryniak/
Nie krzywdź i nie daj się krzywdzić – STOP przemocy! START bezpieczeństwu!
21 i 22 maja w Branżowej Szkole I stopnia w Kobylinie uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjno-profilaktycznych prowadzonych przez panią Izabelę Paszek z Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kobylinie. Jako pracownik socjalny i przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego, zajmującego się pomocą osobom w kryzysie i dotkniętych przemocą, prelegentka posiada duże doświadczenie zawodowe, w związku z tym w bardzo konkretny i zrozumiały sposób omówiła tematykę spotkania. Starała się odpowiedzieć m.in. na pytania: czym jest przemoc w realnym i wirtualnym świecie, gdzie szukać pomocy, kiedy jesteśmy jej ofiarami, co zrobić, gdy jestem świadkiem przemocy. Młodzież dowiedziała się czym jest „Niebieska karta” i kiedy wdraża się jej procedurę. Omówione zostały również zachowania rówieśnicze, które są formą agresji, choć często nikt tego nie uznaje za przemoc. Uczniowie otrzymali broszury z numerami telefonów oraz informacją, gdzie szukać pomocy w swoim miejscu zamieszkania. Podsumowaniem spotkania była projekcja krótkiego filmu przedstawiającego prawdziwe historie nastolatków, którzy doznawali przemocy rówieśniczej w szkole, co stało się powodem prób samobójczych. Niestety historia jednego z bohaterów filmu zakończyła się tragicznie.
Dziękujemy serdecznie pani Izabeli Paszek za tę interesującą lekcję dla młodzieży oraz organizatorom spotkania – wychowawczyniom z Hufca Pracy 15 -2 w Krotoszynie.
Nie samymi komórkami młodzież żyje!
W maju zorganizowaliśmy w Branżowej Szkole I stopnia w Kobylinie wystawę prac uczniów, obrazów ułożonych z puzzli. Celem tego przedsięwzięcia było zachęcenie młodych ludzi do aktywnego spędzania wolnego czasu, rozwijania pasji, pochwalenia się swoimi zainteresowaniami i, nie ukrywając, do odciągnięcia ich od mediów. Młodzież chętnie dostarczyła swoje piękne prace do szkoły. Korytarze, klasopracownie wypełniły barwne obrazy, wykonywane z ogromną cierpliwością i dokładnością. Największymi pasjonatami puzzli okazali się pierwszoklasiści: Dawid Nele, Julia Wilińska i Monika Twardowska. Drodzy Uczniowie! Pasje, hobby, zainteresowania są bardzo ważne: pobudzają zmysły, wyzwalają pozytywne emocje i nadają życiu kierunek. Sprawiają, że nabiera ono kolorów i większego sensu. Warto je rozwijać i pielęgnować!
Archiwum Aktualności