• Branżowa Szkoła I stopnia

•  Trochę historii szkoły

Zasadnicza Szkoła Zawodowa rozpoczęła swoje funkcjonowanie jako szkoła 3-letnia od 1996 roku. Reforma szkolnictwa ponadgimnazjalnego, która weszła w życie z dniem 1.09.2002 roku, przewidywała funkcjonowanie szkół zawodowych w okresie nauczania nie krótszym niż 2 lata i nie dłuższym niż 3 lata (w zależności od kierunku kształcenia w zawodzie).
          W związku z tym na XXXIV sesji Rada Miasta i Gminy w dniu 25.II.2002 roku podjęła Uchwałę Nr XXXIV/212/2002
          w sprawie przekształcenia 3-letniej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w szkołę 2-letnią.
          Kolejna reforma szkolnictwa zawodowego spowodowała, iż od 1.09.2012 roku wszystkie zawody są zawodami o trzyletnim okresie kształcenia.

Istotne informacje

Gmina Kobylin jest jedną z niewielu gmin będących organem prowadzącym szkołę ponadgimnazjalną.
          Zasadnicza Szkoła Zawodowa to szkoła wielozawodowa.
          Uczniowie zdobywają w szkole wiedzę z przedmiotów ogólnokształcących. Wiedzę z zakresu przedmiotów zawodowych nabywają na kursach  organizowanych przez ośrodki dokształcania zawodowego
          we Wschowie i Krotoszynie. Natomiast doświadczenie zawodowe doskonalą podczas nauki zawodu u wybranego przez siebie pracodawcy
          . Szkoła daje możliwość, po zdanym egzaminie zewnętrznym, uzyskania dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe na poziomie tzw. robotniczym lub czeladniczym. Po ukończeniu zasadniczej szkoły zawodowej można kontynuować naukę w liceum dla dorosłych lub zdobywać nowe kwalifikacje zawodowe.