Aktualności

          • ⚽️ Wiosenny Turniej Piłki Nożnej OHP ⚽️

          •  

             

            Za nami pełen emocji turniej piłkarski OHP! Drużyny rywalizowały systemem „każdy z każdym”, a mecze trwały po 12 minut. Nie zabrakło pięknych bramek, sportowej walki i świetnej atmosfery 🔥👏

            Szczególne gratulacje dla naszej drużyny SB I stopnia z Kobylina, która po bardzo zaciętej walce zajęła wysokie 3. miejsce! 💪⚽️

             

            Na uwagę zasługuje efektowne zwycięstwo aż 6:0 w meczu z ZSZ Odolanów! 👏

             

            🏆 Klasyfikacja końcowa turnieju:

            1️⃣ ZSP Nr 3 – 10 pkt

            2️⃣ ZSP Zduny – 7 pkt

            3️⃣ SB I stopnia Kobylin – 4 pkt

            4️⃣ZSTiO Krotoszyn – 4 pkt

            5️⃣ ZSZ Odolanów – 1 pkt

            👏 Dziękujemy wszystkim zawodnikom za zaangażowanie, grę fair play i sportowe emocje! ⚽🔥

             

            Hiob Bartłomiej Górny OFM

          • Wycieczka do Złotego Stoku

          •  

            Uczniowie naszej szkoły skorzystali z zaproszenia Hufca Pracy 15 – 2 w Krotoszyniei wzięli udział wniezwykle ciekawej wycieczce do Kopalnia Złota w Złotym Stoku.Wyjazd był doskonałą okazją do poznania historii górnictwa oraz odkrycia atrakcji jednego z najciekawszych miejsc turystycznych Dolnego Śląska.

            Podczas zwiedzania młodzież przemierzała podziemne korytarze i sztolnie dawnej kopalni, poznając historię wydobycia złota, która w Złotym Stoku sięga średniowiecza. Uczestnicy podziwiali niezwykłe wyrobiska skalne, naturalne nacieki, charakterystyczne zabarwienia ścian związane z występowaniem ochry, podziemny wodospad i dawne narzędzia górnicze.Dużą atrakcją okazał się przejazd podziemnym, pomarańczowym tramwajem, który dostarczył wszystkim wielu emocji i niezapomnianych wrażeń. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika o pracy górników oraz legend związanych z kopalnią. Nie zabrakło także dodatkowych atrakcji, takich jak pokaz odlewania złota, płukanie złota czy możliwość obejrzenia bogatej kolekcji minerałów.Kolejnym punktem zwiedzania była średniowieczna osada górnicza, gdzie uczestnicy mogli przenieść się w czasie i zobaczyć, jak wyglądało życie i codzienna praca dawnych górników i rzemieślników.To miejsce pozwoliło młodzieży lepiej poznać historię regionu oraz dawne tradycje związane z wydobyciem złota.

            Uczestnicy wrócili do domu pełni pozytywnych wrażeń, nowych doświadczeń oraz ciekawych wspomnień z podziemnej przygody w Złotym Stoku./na podstawie materiałów z Hufca Pracy/

          • Program profilaktyczny „Unplugged” w Branżowej Szkole I stopnia w Kobylinie

          •  

            Od 8 do15 maja uczniowie pierwszej i drugiej klasy uczestniczyli w warsztatach programu profilaktycznego „Unplugged”.Podczas spotkań rozwijali umiejętności społeczne, uczyli się radzenia sobie z presją rówieśniczą, wzmacniali poczucie własnej wartości oraz zdobywali wiedzę dotyczącą konsekwencji używania substancji psychoaktywnych. Trenowali kompetencje komunikacyjne oraz umiejętności podejmowania odpowiedzialnych decyzji i budowania zdrowych relacji społecznych.Wszyscy bardzo pozytywnie oceniali ciekawe, inspirujące zajęcia i z entuzjazmem, aktywnie angażowali się w wykonanie postawionych przed nimi zadań.

            Program „Unplugged” to nowoczesny program profilaktyki uniwersalnej skierowany do młodzieży, którego głównym celem jest ograniczenie zachowań ryzykownych związanych z używaniem alkoholu, papierosów, narkotyków oraz innych substancji psychoaktywnych.

            Nasza szkoła mogła przystąpić do programu dzięki dotacji przyznanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego na realizację w jednostkach oświatowych rekomendowanych programów profilaktycznych, ujętych w Systemie Rekomendacji Programów Profilaktycznych i Promocji Zdrowia Psychicznego.

            Serdecznie dziękujemy zastępcy Burmistrza Kobylina –pani Alicji Grzempowskiej oraz przewodniczącej Gminnej Komisji Rozwiązywania ProblemówAlkoholowych – pani Weronice Szymczak za zorganizowanie warsztatów dla uczniów naszej szkoły.

          • Akademia OPEN

          •  

            W dniach 7–10 maja 2026 roku Poznań stał się miejscem spotkania blisko 200 uczestników Ochotniczych Hufców Pracy z całej Wielkopolski, którzy wzięli udział w Akademii OPEN.Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego oraz Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu. Delegatami z Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie byli ValentynaMiz, Liliana Durczewska, Filip Tatarek i Oskar Idziak.

            Podczas czterodniowego spotkania młodzież brała udział w warsztatach rozwijających kompetencje społeczne i zawodowe. Uczestnicy uczyli się m.in. komunikacji, pracy w grupie, autoprezentacji oraz planowania kariery zawodowej. Nie zabrakło także zajęć integracyjnych, wspólnych aktywności i zwiedzania Poznania.

            W programie znalazła się również wizyta w fabryce Volkswagena, gdzie młodzież mogła zobaczyć, jak wygląda praca w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym.

            Akademia OPEN była dla uczestników okazją do zdobycia nowych doświadczeń, rozwijania umiejętności oraz poznania rówieśników z całej Wielkopolski. /na podstawie materiałów z HP w Krotoszynie/

          • Indie – kraj tysiąca barw i kontrastów w Gminnym Ośrodku Kultury!

          •  

            W ramach cyklu spotkań z podróżnikami, czwartkowe przedpołudnie upłynęło naszym pierwszoklasistom pod znakiem podróży na kontynent azjatycki – do Indii.

            To nie była zwykła lekcja geografii! Amelia Wyrwas, podróżniczka i joginka, podzieliła się zmłodzieżą barwną opowieścią o kraju pełnym smaków i historii. Opowiedziała o kontrastach między codziennością w Polsce i Europie, a rzeczywistością w tętniących życiem (i muzyką) Indiach,bogatych tradycjach, które dla nas mogą wydawać się egzotyczne, a tam stanowią fundament kultury. Przedstawiła zabytki,w tym historię miejsc, takich jak słynne Taj Mahal, opisała podróże pociągiem i komunikacją miejską. Uczniowie poznali teżsymbolikę swastyki,  hinduskie obrzędy religijne, ważną rolę muzyki.

            Serdecznie dziękujemy pani Annie Rowickiej za zaproszenie na to inspirujące wydarzenie!

          • „Drzwi otwarte” w Branżowej Szkole I stopnia w Kobylinie

          • Branzowa_szkola_i_stopnia-03  

            Kolejne Targi Branżowe za nami!

            28kwietnia 2026 r. zaprosiliśmy uczniów ósmych klas szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Kobylin, by przedstawić im możliwości dalszej edukacji, kariery zawodowej, zainteresować szeroką ofertą zawodów, zaznajomić z pracodawcami i zachęcić ich do podjęcia nauki w Branżowej Szkole I stopnia w Kobylinie. Gośćmi przedsięwzięcia byli Burmistrz Kobylina, pan Tomasz Lesiński, zastępca Burmistrza,  pani Alicja Grzempowska, inspektor ds. oświaty i spraw organizacyjnych Urzędu Miejskiego w Kobylinie, pani Julia Grobelna, dyrektorzy szkół podstawowych, panie Małgorzata Wysocka, Marlena Roszak, Marlena Kamińska, Katarzyna Kubicka, starszewychowawczynie z Hufca Pracy 15-2 w Krotoszynie, panie Sylwia Witkowska i Arleta Kowalewicz oraz opiekunowie - nauczyciele i wychowawcy.Do podjęcia pracy w swojej firmie zachęcił przyszłych absolwentów podstawówki pan Przemysław Nowaczyk (AGENCJA USŁUGOWO – HANDLOWA „MARS”) oraz reprezentanci następujących firm: Bolsius Polska Sp. z  o. o. Zalesie Małe -panie Aneta Dembska, Magdalena Kostrzewa, Hodowła Roślin Smolice – pani Ewa Kujawska, pan Mateusz Szymanowski i przedstawicielki firmy Edyta Grzywaczewska Handel z Jutrosina

            Uczniowie wysłuchali informacji o kształceniu w kobylińskiej „branżówce”, obejrzeli prezentację multimedialną ze szkolnego życia uczniów i praktyk zawodowych. Wychowawczynie z Hufca Pracy w Krotoszynie omówiły zasady współdziałania szkoły i instytucji. Pochwaliły aktywność, zaangażowanie i sukcesy kobylińskiej młodzieży. Kilkoro starszych koleżanek i kolegów zrelacjonowało codzienną naukę w wybranej profesji oraz przedstawiło swój zawód. Pani Małgorzata Goryniak, szkolny doradca zawodowy, podzieliła się z zebranymi wskazówkami, radami ułatwiającymi dokonanie trudnego wyboru, przed jakim stoją ósmoklasiści. Młodzież ponadto, w porozumieniu z pracodawcami, zorganizowała stoiska firm, w których praktyki zawodowe odbywają uczniowie. 

            Wszystkim przedsiębiorcom, instruktorom, mistrzom naszych uczniów, panomPrzemysławowi Nowaczykowi,Janowi Klupsiowi, Mirosławowi Jackowskiemu, Romanowi Stanisławskiemu,Sebastianowi Bazakowi, Krzysztofowi Robakowskiemu, paniom Jadwidze Kwiecińskiej, Anecie Nowackiej, Joannie Kaźmierczak, firmie HR Smolice Sp. z o. o. GRUPA IHAR, firmie Bolsius Polska Sp. z o. o. Zalesie Małe, składam serdeczne podziękowania za wsparcie szkolnej inicjatywy, działań edukacyjnych i organizacyjnych.

            Moc słów wdzięczności kieruję do dyrektora GOK,  pani Anny Rowickiej i jej współpracowników zapomoc w przygotowaniu wydarzenia oraz udostępnienie sali Gminnego Ośrodka Kultury, a do pana Marcina Walkowiaka za oprawę multimedialną.

            Serdecznie dziękujemy dyrektorkom szkół, które wykazały ogrom zrozumienia i pozwoliły swoim podopiecznym na udział w przedsięwzięciu. Dzięki temu uczniowie uczestniczyli w trochę innej lekcji z zakresu doradztwa zawodowego, jaka, miejmy nadzieję, ułatwi im podjęcie decyzji o wyborze dalszego kierunku kształcenia.

            Dziękuję pani Małgorzacie Goryniak, szkolnemu pedagogowi oraz wszystkim zaangażowanym współpracownikom, uczniom za ogrom wysiłku i trud włożony w przygotowanie wydarzenia. K.Jackowska