Aktualności
Światowy Dzień Cudownych Osób
Święto Liczby Pi w Branżowej Szkole I stopnia w Kobylinie
14 marca w Branżowej Szkole I stopnia w Kobylinie obchodzono Święto Liczby Pi. Uczniowie mieli okazję poznać ciekawe informacje i fascynujące ciekawostki dotyczące tej wyjątkowej liczby, która od wieków intryguje matematyków na całym świecie.
Po części teoretycznej przyszedł czas na rozwijanie logicznego myślenia i współpracy zespołowej. Uczniowie oddali się grom i zagadkom matematycznym, które nie tylko pobudzały ich intelekt, ale także sprzyjały integracji i dobrej zabawie.
Obchody Święta Liczby Pi były doskonałą okazją do połączenia nauki z rozrywką, a także do pokazania, że matematyka może być fascynująca i angażująca.
Spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kilianem
Serdecznie dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Kobylinie za zaproszenie na niezwykłe spotkanie z podróżnikiem Piotrem Kilianem. Miało ono na celu wspieranie rozwoju młodzieży w zakresie poznawania przyrody, kultury i tradycji innych krajów. Uczniowie mogli poczuć emocje, czar podróży dzięki zdjęciom i filmom jakie zaprezentował globtroter. Wysłuchali wiele fascynujących opowieści o życiu na Karaibach, żeglowaniu po nieznanych wodach i przygodach rodem z pirackich legend.
Podróże kształcą, dostarczają przeżyć i wzbogacają człowieka. Niech spotkanie z Piotrem Kilianem będzie zachętą do marzeń o małych i wielkich wyprawach, do poznawania nieznanego oraz zdobywania doświadczeń!
Konkurs wojewódzki „Sprawny w zawodzie- fryzjer”
Tegoroczna edycja wojewódzkiego konkursu fryzjerskiego, który odbył się
10 marca w salonie pani Anety Nowackiej w Kobylinie, przeprowadzona została pod inspirującym hasłem „Wojenne dziewczyny- fryzury lat 30/40”.
Uczestniczki konkursu miały do wykonania dwa zadania konkursowe. Pierwsze z nich polegało na wyciskaniu fal na mokro na główkach ćwiczebnych. Drugim zadaniem konkursowym było ułożenie fryzury na głowie modelki zgodnej z regulaminowym tematem „Wojenne dziewczyny - fryzury lat 30/40”. Ta konkurencja zmobilizowała uczestniczki do pobudzenia wyobraźni oraz małej podróży w czasie w celu szukania inspiracji do wykonania zadania. Każda z uczestniczek była bardzo zaangażowana w swoją pracę, a efekty przeszły nasze wcześniejsze wyobrażenia. Modelki, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zamieniły się w damy z tamtych lat. Hufiec Pracy w Krotoszynie reprezentowała Dagmara Nowacka, uczennica III klasy Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie. Dagmara zajęła III miejsce, czego serdecznie jej gratulujemy.
Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Wielkopolską Wojewódzką Komendę Ochotniczych Hufców Pracy w Poznaniu. Osobiście wręczyła je zastępca Wielkopolskiego Wojewódzkiego Komendanta OHP, pani Katarzyna Kamińska. Została również przyznana nagroda publiczności, której sponsorem była przewodnicząca komisji oraz właścicielka Studia Fryzjerskiego, pani Aneta Nowacka.
VI Powiatowe Targi Edukacyjne i Targi Pracy
12 marca 2025 roku w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ulicy Olimpijskiej w Krotoszynie odbyły się VI Powiatowe Targi Edukacyjne i Targi Pracy. Z dumą zaprezentowaliśmy tegorocznym ósmoklasistom naszą szkołę.
Z całego serca dziękujemy Staroście Krotoszyńskiemu, panu Pawłowi Radojewskiemu, Naczelnikowi Wydziału Edukacji Kultury i Sportu, panu Przemysławowi Wójcikowi, za życzliwość i zaproszenie do udziału w przedsięwzięciu, włodarzom Kobylina, panu Tomaszowi Lesińskiemu i pani Alicji Grzempowskiej, za serdeczne wsparcie. Podziękowania kieruję do pań Elżbiety Sulikowskiej, Katarzyny Chudej i Sylwii Witkowskiej z Hufca Pracy w Krotoszynie oraz do niezawodnej, szkolnej drużyny reprezentacyjnej – Moniki Twardowskiej, Zuzanny Furmankiewicz, Miłosza Appelta, Tobiasza Jędrkowiaka i Jana Haremzy za ogromny wysiłek organizacyjny.
Katarzyna Jackowska, Dyrektor Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie
Dzień Kobiet
„e-Lekcji z Sędzią”
26 lutego uczniowie klasy I i II uczestniczyli w interesującej „e-Lekcji z Sędzią” pod tytułem „Hejt, trolling i memy - o naruszeniu dóbr osobistych w Internecie z perspektywy prawa cywilnego i karnego”. Organizatorami wydarzenia byli Wielkopolski Kurator Oświaty, Sąd Apelacyjny oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.
Podczas spotkania poruszono kwestie bezpieczeństwa cyfrowego dzieci i młodzieży, ochrony dóbr osobistych, zamieszczania treści dotyczących innych osób, komentarzy na forach i w mediach społecznościowych, uprawnień do wykonywania fotografii i filmów z wizerunkiem innych osób oraz ich upubliczniania, tworzenia memów, komentowania filmów na TikToku, Instagramie, YouTube, trików socjotechnicznych stosowanych w trollingu społecznym, monetyzowanym i geopolitycznym.
„e-Lekcji z Sędzią”
26 lutego uczniowie klasy I i II uczestniczyli w interesującej „e-Lekcji z Sędzią” pod tytułem „Hejt, trolling i memy - o naruszeniu dóbr osobistych w Internecie z perspektywy prawa cywilnego i karnego”. Organizatorami wydarzenia byli Wielkopolski Kurator Oświaty, Sąd Apelacyjny oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli
w Poznaniu.Podczas spotkania poruszono kwestie bezpieczeństwa cyfrowego dzieci i młodzieży, ochrony dóbr osobistych, zamieszczania treści dotyczących innych osób, komentarzy na forach i w mediach społecznościowych, uprawnień do wykonywania fotografii i filmów z wizerunkiem innych osób oraz ich upubliczniania, tworzenia memów, komentowania filmów na TikToku, Instagramie, YouTube, trików socjotechnicznych stosowanych w trollingu społecznym, monetyzowanym i geopolitycznym.
VII Międzyszkolny Konkurs fryzjerski „Na królewskim dworze”
21 lutego dwie uczennice naszej szkoły wzięły udział w konkursie fryzjerskim organizowanym przez ZSP nr 3 w Krotoszynie. Wydarzenie zgromadziło wiele utalentowanych młodych stylistek, których zadaniem było stworzenie fryzur inspirowanych epokowym stylem dworskim – pełnym elegancji, przepychu i finezji. Cała oprawa, wystrój, muzyka, stroje i makijaże były w temacie konkursu „Jak na królewskim dworze”.
Nasze reprezentantki, Oliwia Gałka i Zuzanna Furmankiewicz, przygotowały wyjątkowe stylizacje, które odzwierciedlały ducha dawnych czasów. Ich prace cechowały się precyzją, kreatywnością oraz doskonałym dopasowaniem do tematyki konkursu. Pomimo dużej konkurencji i wysokiego poziomu rywalizacji, dziewczęta zaprezentowały się znakomicie, zdobywając cenne doświadczenie i uznanie wśród jury oraz uczestników.
Choć tym razem nie udało się zdobyć miejsca na podium, udział w konkursie był dla naszych uczennic nieocenioną lekcją umiejętności fryzjerskich i pracy pod presją czasu. Jesteśmy dumni z ich zaangażowania i pasji, które z pewnością zaprocentują w przyszłości.
Gratulujemy naszym reprezentantkom i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach. Mistrzowi zawodu, pracodawczyni naszych uczennic, pani Anecie Nowackiej, serdecznie dziękujemy za przygotowanie młodych adeptek zawodu, za trud włożony w ich kształcenie. /E.S./
Dzień Bezpiecznego Internetu
Dzień Bezpiecznego Internetu w tym roku przypadł 11 lutego i był kolejną okazją do promowania bezpiecznego korzystania z Internetu wśród młodzieży naszej szkoły.
Branżowa Szkoła I stopnia w Kobylinie każdego roku aktywnie uczestniczy w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku uczniowie propagowali hasła dotyczące zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, zwracając uwagę na ochronę prywatności, unikanie zagrożeń w sieci oraz kulturalne zachowanie w świecie online.
Lekcja historii w kobylińskiej bibliotece
11 lutego uczniowie drugiej klasy, pod opieką pani Hanny Rejek, odwiedzili Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Kobylinie. W książnicy odbyła się lekcja historii, której tematem była I wojna światowa. Uczniowie tworzyli mapy myśli, plakaty. Do dyspozycji mieli książki znajdujące się w bibliotece. Efektem końcowym były ciekawe prace ilustrujące historię naszego kraju. Bardzo dziękujemy Dyrektorowi, pani Aldonie Kordus za umożliwienie przeprowadzenia tych zajęć oraz za miłe przyjęcie w bibliotece, a pani Hannie Rejek za inspirowanie uczniów i zachęcenie ich do aktywnego udziału w niezwykłej lekcji.
Ferie zimowe z Hufcem Pracy 15 – 2 w Krotoszynie
Najaktywniejsi uczniowie z naszej szkoły (Julia, Monika, Tomek, Basia z kl. II oraz Oliwia i Wiktoria z IIIa), którzy chętnie angażują się w przedsięwzięcia Hufca Pracy 15 – 2 w Krotoszynie, zostali zaproszeni do skorzystania
z oferty przygotowanej na czas trwania tegorocznych ferii zimowych.Wszyscy chętni mogli wykazać się swoimi talentami, umiejętnościami oraz sprawnością fizyczną podczas licznych zajęć rekreacyjno – sportowych oraz zajęć plastycznych, a także w konkursach multimedialnym, fotograficznym i plastycznym. Najwięcej osób spróbowało swoich sił w konkursie fotograficznym „Zima w Obiektywie”. Nadesłano mnóstwo pięknych zdjęć przedstawiających zimową przyrodę oraz uczestników w zimowy sceneriach. W kolejnej rywalizacji - „Sporty zimowe” młodzież mogła wykazać się swoimi umiejętnościami informatycznymi. Również w ramach „Akcji Zima 2025” młodzież przygotowała kartki z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Konkursowe laurki w różnorodnych formatach, kolorach i technikach zostały podarowane później babciom i dziadkom z okazji ich święta.
Największą atrakcją dla uczestników była wycieczka do Centrum Sportu i Rekreacji „WODNIK” w Krotoszynie. Wraz z wychowawcami młodzież świetnie bawiła się w sportowej atmosferze na kręgielni oraz na lodowisku, a całość wycieczki zakończono przy smacznej pizzy i gorącym kakao.
Jarmark świąteczny
Przyłączając się do inicjatywy Gminnego Ośrodka Kultury w Kobylinie, podczas kobylińskiego Jarmarku, zorganizowaliśmy kawiarenkę oraz salon fryzjerski. W miłym nastroju gościliśmy uczestników kawą i ciastem, gorącą czekoladą, pyszną, węgierską zupą. Na scenie wystąpiły Adrianna Ziętek i Dagmara Nowacka.
O świąteczną atmosferę zatroszczyli się wszyscy organizatorzy wydarzenia: mamy naszych uczniów, które upiekły smakowite placki, Rada Rodziców, młodzież i pracownicy szkoły zaangażowani w prace porządkowe oraz wytrwale czuwający, by wszystko sprawnie przebiegało. Życzliwość, serdeczność, pracowitość, uśmiech, które okazali, to najpiękniejsze dary na zbliżające się Święta! Serdecznie dziękuję! Katarzyna Jackowska
Piernikowe Życzenia
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczestnicy Hufca Pracy w Krotoszynie przygotowali świąteczną niespodziankę dla mieszkańców pobliskiego Domu Opieki Społecznej w Baszkowie. Były to własnoręcznie wykonane upominki w postaci paczuszek z piernikami, do których dołączone zostały kartki z życzeniami.
Wypiekanie pierników, dekorowanie i pakowanie wymagało ogromnego nakładu pracy. Na tym etapie swoimi umiejętnościami wykazała się Julka – uczennica klasy IIIa z naszej szkoły.
18 grudnia Monika, Basia, Krzysztof i Piotr (klasa II), pod opieką wychowawców z Hufca Pracy, udali się do DPS w Baszkowie, aby wręczyć mieszkańcom przygotowane "Piernikowe Życzenia".
Radość i wzruszenie zapanowały podczas wręczania upominków, wszyscy składali sobie nawzajem życzenia. Również uczniowie zostali obdarowani ozdobami i rysunkami zrobionymi własnoręcznie przez mieszkańców DPS. Cała wizyta wniosła wiele pozytywnych emocji, które na długo pozostaną w pamięci. /na podstawie materiałów z HP w Krotoszynie/
BOŻE NARODZENIE W NAS
W okresie świątecznym każdy z nas ma szansę, aby uczynić świat lepszym miejscem. Samorząd Uczniowski naszej szkoły wraz z opiekunką zainicjowali zbiórkę dla bliźnich,
bo to przecież doskonała okazja, aby zauważyć tych, dla których najmniejsze gesty życzliwości dodają sensu życia, pocieszają w chorobie. Doświadczyliśmy tego, odwiedzając osoby zamieszkujące tak blisko nas, z Kobylina i okolic. Przekonaliśmy się, że każda paczka, to nie tylko zbiór rzeczy, ale przede wszystkim wyraz miłości i wsparcia dla drugiego człowieka. Nawet zwykłe rozmowy, które trwałyby o wiele dłużej, były dla wielu osób ogromnym wsparciem, a nawet spowodowały łzy, bo któż nie ma potrzeby podzielenia się swoimi przeżyciami. Nosimy Was w swoich sercach!Wiemy, że razem uczyniliśmy te święta niezapomnianymi dla wielu.
Dziękujemy tym, którzy odpowiedzieli dobrym sercem na naszą zbiórkę i przyłączyli się do niej. Niech te święta będą czasem radości, ale także zauważania potrzeb bliźnich, samotnych, potrzebujących. /Małgorzata Goryniak/
Gmina Kobylin realizuje projekt: ,,Dostępne Placówki Systemu Oświaty w Kobylinie”
Gmina Kobylin realizuje projekt: ,,Dostępne Placówki Systemu Oświaty w Kobylinie”, nr FEWP.06.07-IZ.00-0092/24
w ramach Priorytetu FEWP.06 Fundusze europejskie dla Wielkopolski o silniejszym wymiarze społecznym (EFS+), Działanie FEWP.06.07 Edukacja przedszkolna, ogólna oraz kształcenie zawodowe, Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 (FEW) współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+).
Celem projektu jest zapewnienie skutecznej edukacji włączającej w SP w Kobylinie, Kuklinowie, Zalesiu Małym, Smolicach, Szkole Branżowej w Kobylinie oraz Przedszkolu w Kobylinie poprzez ich doposażenie i dostosowanie w zakresie dostępności, wsparcie 59(53K6M) nauczycielek/li w zakresie organizacji i podnoszenia jakości edukacji włączającej, zapewnienie wsparcia dla 324(128K196M) uczniów poprzez realizację działań sprzyjających zwiększaniu udziału dzieci/uczniów ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi, organizację zajęć specjalistycznych dla dzieci, uczniów z niepełnosprawnościami, działania mające na celu walkę ze stereotypami i zapobieganie dyskryminacji, a także wsparcie specjalistyczne i wsparcie asystenckie dla 3 uczniów (3M) oraz dla 120(80K40M) rodziców/opiekunów faktycznych dzieci uczęszczających do w/w placówkach w okresie od 01.12.2024 r. do 28.02.2027 r.
Grupa docelowa projektu to 324(128K196M) uczniów/uczennic, w tym 30 osób z niepełnosprawnościami, uczęszczających do niżej wymienionych Placówek:
Przedszkole w Kobylinie: 25 osób (w tym: 1 osoba niepełnosprawna),
Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Zespole Szkół: 97 osób (w tym 13 osób niepełnosprawnych),
Szkoła Podstawowa w Kuklinowie: 50 osób (w tym 4 osoby niepełnosprawne),
Szkoła Podstawowa w Smolicach: 44 osób (w tym 3 osoby niepełnosprawne),
Szkoła Podstawowa Zalesie Małe: 19 osób (w tym 3 osoby niepełnosprawne),
Branżowa Szkoła I stopnia w Kobylinie: 89 osób (w tym 6 osób niepełnosprawnych),
Liczba dzieci z SPE: 90 osób.
Nauczyciele (59 osób) w poszczególnych Placówkach:
Przedszkole w Kobylinie: 10 osób,
Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Zespole Szkół: 3 osoby,
Szkoła Podstawowa w Kuklinowie: 20 osób,
Szkoła Podstawowa w Smolicach: 12 osób,
Szkoła Podstawowa Zalesie Małe: 2 osoby,
Branżowa Szkoła I stopnia w Kobylinie: 12 osób,
a także, 120 (80K40M) rodziców/opiekunów faktycznych dzieci uczęszczających do w/w Placówek.
Projekt zakłada realizację następujących zadań:
Zadanie 1: Dostosowanie przedszkola w Kobylinie w zakresie edukacji włączającej - wyposażenie pomieszczeń w sprzęt i pomoce dla uczniów z niepełnosprawnościami i o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Zadanie 2: Dostosowanie SP w Zespole Szkół w Kobylinie w zakresie edukacji włączającej - wyposażenie pomieszczeń w sprzęt i pomoce dla uczniów z niepełnosprawnościami i o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Zadanie 3: Dostosowanie SP w Zalesiu Małym w zakresie edukacji włączającej - wyposażenie pomieszczeń w sprzęt i pomoce dla uczniów z niepełnosprawnościami i o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz prace adaptacyjne (powstanie miejsce wyciszenia dla uczniów i oraz gabinet logopedyczno-terapeutyczny).
Zadanie 4: Dostosowanie SP w Smolicach w zakresie edukacji włączającej - wyposażenie pomieszczeń w sprzęt i pomoce dla uczniów z niepełnosprawnościami i o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz prace adaptacyjne/remontowe, wyposażenie sali współpracy – sali pedagoga/psychologa.
Zadanie 5: Dostosowanie SP w Kuklinowie w zakresie edukacji włączającej - wyposażenie pomieszczeń w sprzęt i pomoce dla uczniów z niepełnosprawnościami i o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz prace adaptacyjne/remontowe (dostosowanie budynku Szkoły do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym podjazd), przystosowanie poddasza na pomieszczenie do terapii sensorycznej, wyposażenie powstałych gabinetów do pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Zadanie 6: Dostosowanie Szkoły branżowej w Kobylinie w zakresie edukacji włączającej
- wyposażenie pomieszczeń w sprzęt i pomoce dla uczniów z niepełnosprawnościami i o specjalnych potrzebach edukacyjnych oraz prace adaptacyjne/remontowe, doposażenie wyremontowanej klasopracowni - sali integracji.
Zadanie 7: Wsparcie dla nauczycieli/nauczycielek - podniesienie kompetencji i kwalifikacji nauczycieli i nauczycielek w zakresie edukacji włączającej oraz zapobieganiu dyskryminacji oraz przemocy.
Zadanie 8: Wsparcie z zakresu zatrudnienia dodatkowej kadry w placówce w zakresie edukacji włączającej - zapewnienie specjalistów wspierających dzieci z niepełnosprawnościami i dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Wsparcie skierowane dla: 68(35K33M) uczennic/uczniów, w tym 5M z niepełnosprawnością z Przedszkola w Kobylinie(13K12M) i SP w Kuklinowie(22K21M).
Zadanie 9: Wsparcie specjalistyczne dla uczniów/uczennic
- Przedszkole w Kobylinie
- zajęcia korekcyjno–kompensacyjne,
- zajęcia logopedyczne,
- zajęcia emocjonalno-społeczne,
- zajęcia z stymulacji rozwoju psychoruchowego, społecznego i emocjonalnego,
- zajęcia usprawnienia ruchowe,
- zajęcia usprawnienia motoryki w celu rozwoju sprawności ruchowej i manualnej
- zajęcia z korekcji wad wymowy wynikających z słabego słyszenia i usprawnienie funkcji słuchowych w formie treningu.
- Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Zespole Szkół
- zajęcia logopedyczne,
- zajęcia korekcyjno–kompensacyjne,
- zajęcia wyrównawcze z języka polskiego,
- zajęcia wyrównawcze z matematyki.
- Szkoła Podstawowa w Kuklinowie
- zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego, matematyki, fizyki, chemii,
- zajęcia korekcyjno–kompensacyjne,
- zajęcia logopedyczne,
- zajęcia socjoterapeutyczne,
- TUS: trening umiejętności społecznych,
- zajęcia emocjonalno-społeczne.
- Szkoła Podstawowa w Smolicach
- zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego, matematyki,
- zajęcia korekcyjno–kompensacyjne,
- zajęcia logopedyczne,
- Szkoła Podstawowa Zalesie Małe
- zajęcia logopedyczne,
- zajęcia korekcyjno–kompensacyjne,
- zajęcia emocjonalno-społeczne,
- zajęcia rewalidacyjne.
- Branżowa Szkoła I stopnia w Kobylinie
- TUS: trening umiejętności społecznych.
Zadanie 10: Zajęcia z zakresu niedyskryminacji dla uczniów, które mają na celu walkę ze stereotypami i zapobieganie dyskryminacji, m.in. wobec uczniów z niepełnosprawnościami, poprzez działania ukierunkowanie na rozwijanie wśród dzieci/uczniów postaw związanych z przeciwdziałaniem dyskryminacji ze względu na np. płeć, rasę, pochodzenie narodowe i etniczne, religię, światopogląd, niepełnosprawność, wiek czy status społeczny i ekonomiczny oraz budowanie postaw społecznych opartych na tolerancji, wolności i szacunku do drugiej osoby .
Zadanie 11: Wsparcie specjalistyczne dla rodziców/opiekunów prawnych w zakresie edukacji włączającej, których celem jest podniesienie u 120 os. kompetencji w zakresie edukacji włączającej. Projekt zakłada zajęcia indywidualne oraz grupowe.
Główne rezultaty, które zostaną osiągnięte dzięki realizacji projektu:
- Liczba przedstawicieli kadry szkół i placówek systemu oświaty, którzy uzyskali kwalifikacje po opuszczeniu programu – 54 osób.
- Liczba uczniów, którzy nabyli kwalifikacje po opuszczeniu programu – 285 osób.
- Liczba rodziców/opiekunów dzieci ze specyficznymi potrzebami edukacyjnymi, którzy zwiększyli swoją wiedzę i umiejętności radzenia sobie z osobą ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi/z niepełnosprawnością – 108 osób.
Wartość projektu: 5 057 533,20 PLN
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 3 540 273,24 PLN
Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej
Staje się już tradycją, że na przełomie listopada i grudnia z inicjatywy nauczyciela wf Mirosława Flaka w Branżowej Szkole I stopnia w Kobylinie jest rozgrywany Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej. Na ten czas obiekt sportowy Piława zamienił się w arenę sportowych emocji, a w rywalizacji udział wzięły reprezentacje poszczególnych klas. Po bardzo zaciętych i wyrównanych meczach klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco: I m klasa IIIa, II m klasa IIIb, III m klasa II.
Mikołajkowy Turniej w Piłce Siatkowej był wspaniałą okazją, by młodzież mogła się integrować, spędzając czas w atmosferze sportowej rywalizacji, zgodnej z duchem fair play i dobrej zabawy. Mirosław Flak
Świąteczne konkursy Hufca Pracy
Monika Twardowska, Barbara Miedzińska oraz Julia Wilińska z Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie wykonały najlepsze prace i zwyciężyły w konkursach wojewódzkich Hufca Pracy -„Szopka Bożonarodzeniowa” oraz „Stół świąteczny z choinką w tle”. To kolejna edycja przedsięwzięcia, w którym trzeba wykonać szopkę lub dekorację stołu wigilijnego oraz przedstawić poszczególne etapy ich tworzenia w formie prezentacji w programie PowerPoint.
Serdecznie gratulujemy zwyciężczyniom!
Mikołajkowe spotkanie uczestników Hufca Pracy w Krotoszynie
Z ogromną radością społeczność naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu mikołajkowym zorganizowanym przez Hufiec Pracy 15 – 2 w Krotoszynie. Wydarzenie miało miejsce w kobylińskiej restauracji „Bajka”,a jego uczestnikami były szkoły na co dzień współpracujące z Hufcem. Spotkanie było okazją do nagrodzenia szczególnie wyróżniających się uczestników, którzy reprezentują Hufiec Pracy w Krotoszynie na szczeblach nie tylko lokalnych, a także wojewódzkich i ogólnopolskich. Z Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie należą do nich Dagmara Nowacka, Julia Wilińska, Monika Twardowska, Wiktoria Szymańska i Jakub Wielebski.
Podczas spotkania w prezentacji multimedialnej przedstawiona została działalność jednostki, osiągnięcia i sukcesy oraz szeroki zakres oferty dla młodzieży, z której korzystają uczestnicy OHP.
Całe spotkanie umilały występy wokalne uczennic z Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie - Ady Ziętek, Dagmary Nowackiej, Joanny Siepy, Julii Andrzejak ,Zuzanny Furmankiewicz, które pięknym śpiewam wprowadziły wszystkich gości w świąteczną atmosferę. Okazuje się, że takie spotkania są bardzo potrzebne dla lepszego poznania i planowania dalszych wspólnych działań
Jakub i Dawid Jasińscy z Branżowej Szkoły I stopnia w Kobylinie podbijają Warszawę!
4 grudnia 2024 r. odbył się Finał Konkursu „Bezpiecznie od startu” pod patronatem honorowym Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministra Edukacji oraz Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Była to XXII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o zasadach BHP dla uczniów z zakładów rzemieślniczych, którego organizatorami są Związek Rzemiosła Polskiego i Państwowa Inspekcja Pracy.
Wydarzenie miało miejsce w pięknym Pałacu Chodkiewiczów, w którym znajduje się siedziba Związku w Warszawie, a uroczyście przewodniczyli mu prof. dr hab. Jan Klimek – Prezes Związku Rzemiosła Polskiego oraz Marcina Stanecki – Główny Inspektor Pracy. Uczestniczyli w nim także: Agnieszka Majewska – Rzeczniczka Małych i Średnich Przedsiębiorców, Mariusz Jedynak – Członek Zarządu ZUS, Wojciech Ściwiarski – Rzecznik ZUS, Mirosław Flejmer – Zastępca Dyrektora ds. Operacyjnych z Centralnego Instytutu Ochrony Pracy, Adam Paprocki – Radca z Departamentu Strategii, Kwalifikacji i Kształcenia Zawodowego Ministerstwa Edukacji.
Prezes Związku, prof. Jan Klimek, otwierając finał konkursu, skierował do uczestników piękne życzenia: by byli dumni z rzemiosła, nie poprzestali na tym, czym są dzisiaj, zostali mistrzami, rozwijali talenty i mieli zawsze satysfakcję z wykonywanej pracy. Odczytano też zadedykowany finalistom list Ministra Edukacji, Barbary Nowackiej z życzeniami, by wszystkie sukcesy inspirowały ich do poszerzania zawodowych kompetencji, do stawania się coraz bardziej świadomymi uczestnikami życia społecznego.
W finale XXII edycji konkursu wzięło udział 42 uczestników – laureatów dwóch pierwszych miejsc na szczeblu regionalnym. Dwuosobowe delegacje reprezentowały 21 izb rzemieślniczych zrzeszonych w Związku Rzemiosła Polskiego. Zakres tematyczny Konkursu obejmował m.in. prawo pracy, techniczne bezpieczeństwo pracy, ergonomię, psychologię pracy, ppoż. oraz zasady udzielania pierwszej pomocy.
Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu reprezentowali Jakub i Dawid Jasińscy, uczniowie naszej szkoły, zwycięzcy regionalnego etapu konkursu, który odbył się 5 listopada 2024 r. w stolicy Wielkopolski. Jakub w klasyfikacji indywidualnej zajął zaszczytne, trzecie miejsce, obaj bracia stanęli na 3. stopniu podium w klasyfikacji drużynowej.
Serdecznie gratulujemy i dziękujemy Jakubowi i Dawidowi za ogrom pracy, wiedzy oraz odwagi, za dostarczone emocje i wzruszenie. Duma nas rozpiera! Do rodziców chłopców, Państwa Jolanty i Karola Jasińskich, kierujemy ogrom podziękowań za trud wychowawczy, przekazane synom doświadczenie i solidność. Katarzyna Jackowska
Archiwum Aktualności